Shirodhara

SHIRODHARA - unikátní masáž třetího oka teplým olejem

Shirodhara je neobyčejně vysoce účinnou léčebně-relaxační technikou s pročišťovacím účinkem. Masáž Shirodhara se považuje za jednu z omlazovacích a pročišťovacích terapií. Léčebná technika masáže je stará přes 5.000 let a jejím hlavním cílem je nastolení tělesné a duševní rovnováhy. Samotná masáž se provádí tak, že z nádobky umístěné nad hlavou vytéká tenký pramínek teplého oleje (nebo jiné tekutiny) do oblasti třetího oka.

Shirodhara omlazuje a zpomaluje stárnutí (odstraňuje nahromaděné odpadní látky v organismu, zlepšuje paměť, posiluje obranyschopnost), hluboce uvolňuje a regeneruje nervový systém (odstraňuje stres a nervové napětí, napomáhá při nespavosti, eliminuje stavy úzkosti a strachu, léčí migrény a bolesti hlavy), příznivě snižuje vysoký krevní tlak, vyživuje tělesné tkáně a omlazuje pokožku, působí i na astma, cukrovku, cholesterol a žaludeční vředy. 

Hlavními cíli ájurvédské masáže jsou vyloučení toxinů a odpadních látek, pročištění, regenerace a udržení síly a energie. Masáž způsobuje rovnováhu těla a mysli tím, že podporuje cirkulaci, která přináší buňkám v tkáních živiny a odvádí toxiny a odpadní látky. Zvláčňuje pokožku, podporuje spánek. Posiluje zrak a svalstvo.

Technika masáže:

Samotná masáž se provádí tak, že ze speciální nádoby umístěné na hlavou vytéká tenký pramínek teplého bylinného oleje do oblasti třetího oka.


Doporučení:

Na masáž přijďte včas a dodržte zásady osobní hygieny (osprchováni čistou vodou, tělo neošetřujte žádnými kosmetickými přípravky ani preparáty), doporučujeme vzít si na masáž náhradní spodní prádlo (staré plavky,apod.)
Masáž vnáší do těla žár (agni mahabhút) a proto je nutné, aby se klient po masáži nekoupal a byl oblečený. Osprchovat se může vlažnou vodou nejdříve půl hodiny po masáži (nevhodná je horká voda).

 

Momentálně tuto proceduru neprovozujeme.