O mně

Již od mala jsem se zajímala o vzhled nehtů, vlasů, líčení a péči o pleť a proto jsem při výběru studií neváhala a jednoznačně se viděla jako kosmetička. Od období své puberty jsem nezaváhala a nezapochybovala o poslání, které nyní naplňuji. Péče o lidi mne nesmírně baví a je pro mne potěšením potkávat nové, úžasné tváře a duše, které mne navštěvují. Absolvovala jsem mnoho různých kurzů v péči o pleť, tělo, práci s různými přístroji, spa rituály, péči o nohy, masáže a prodlužování řas. Postupem času, jak roky plynou, za své více jak desetileté praxe v oboru modeláže a kosmetiky, mne však stále více přitahuje péče o nitro člověka, alternativní metody, síla přírody a mysli, čemuž jistě velmi vděčím své mamince, která se též začala (zhruba ve stejném věku života) zabývat více sama sebou a začala se seznamovat s Reiki, k němuž i já nevědomě přicházím a pracuji s energií i stavem mysli.

"Co je v hlavě,  promítne se  v našem životě."

Prošla jsem i místa, kde jsem si v dané době nemohla vybrat, s čím a v jakém prostředí pracovat a  o to více mne tlačilo nutkání osamostatnit se a pracovat jak cítím a s čím uznávám za kvalitní a přínosné pro sebe a své klienty. Proto jsem neváhala při výběru a nechala se učarovat ajurvédou,  pradávnými léčebnými systémy. Studie ajurvédských terapií Tarani mne přesvědčila, že má smysl pracovat nejen na povrchu těla, ale mnohem důležitější je udržovat zdravé orgány a mysl a na ně klást důraz. To je propojení "tělo - duch" systému, kterému věřím a ctím ho.

Svoje životní situace, na které ráda vzpomínám jako na lekce, které mi byly dány z "onoho" důvodu, jsou mi největším darem, jelikož díky nim jsem poznala, jak si tvořím svůj život díky své volbě a svému myšlení. Když člověk chce něco změnit, tak najde "své" průvodce jak v osobách, tak knihách, vždy ve správnou dobu. Vše si jen musíme dovolit, pak už vesmír pomáhá a vše přichází tak jak má.

Moje práce je mým posláním a procedury kterými vás opečovávám, mají blahodárný vliv na váš vzhled i vaše nitro. Relaxace a péče o svůj zevnějšek je důležitá. Odpočinek, dobrý pocit že děláme něco pro sebe, vnímáme sami sebe ... Musíme o sobě vědět a vnímat co nám tělo říká.

Pakliže naše duše je bolavá, i tělo zbolaví. Jestliže bolí tělo, i duše bude bolavá. Ať je bolavé byť  jedno z onech forem, vždy se to projeví na našem zevnějšku. To je právě ten důvod, proč se snažím lidem, kteří mají zájem řešit své zdraví a krásu, ukázat toto propojení a naučit je pečovat o sebe jako o celek.

"Kdo je krásný navenek, může být "zkažený" a nemocný uvnitř. Kdo je zdravý  a krásný uvnitř, projeví se nám tak navenek ať vypadá jakkoliv".

Pochopíme - li, že vše, co v našem životě děláme, děláme pro sebe, začneme se mít více rádi a více si sebe vážit, naše tváře budou konečně zářit.

Mějme se rádi a pomáhejme si.

Těším se na setkání s Vámi

Monika Karpíšková

 

JAK VZNIKLO JMÉNO SALONU